Корзина
В корзине товаров
На сумму грн
 
Оформить заказ
На главную  Написать письмо
Логин:  Пароль:      Напомнить пароль   Регистрация
Алфавитный указатель препаратов
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Наличие и цену уточняйте у провизора.

Препарат:


Описание:

Таргоцид
(Targocid)

Загальна характеристика:
міжнародна назва: тейкопланін;

основні фізико-хімічні властивості:
пориста, майже білого кольору (слонової кістки), гомогенна маса;

склад:
1 флакон містить тейкопланіну 200 мг або 400 мг;

допоміжні речовини:
натрію хлорид. розчинник – водадля ін'єкцій.

Форма випуску:
Порошок ліофілізований для приготування розчину дляін'єкцій.

Фармакотерапевтична група:
Глікопептидні антибіотики.

Код АТС – J01ХА.

Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Тейкопланін є глікопептиднимантибіотиком системної дії, продуктом ферментації Acinoplanes teichomyceticus, який має бактерицидну активність проти аеробних та анаеробних грам позитивнихбактерій. Тейкопланін інгібує ріст чутливих мікро організмів за рахунок втручання в біосинтез мембран клітин у місцях, відмінних від місць діїбета-лактамних антибіотиків.

Тести in vitro підтверджують, що тейкопланін є активним проти стафілококів (включаючи резистентні до метициліну та інших бета-лактамнихантибіотиків штамів), стрептококів, ентерококів, дифтероїдів і клостридій, включаючиClostridium difficile. Тейкопланін не викликає бактеріальної резистентності та перехресної резистентності in vitro з пеніцилінами, цефалоспоринами, макролідами, тетрациклінами, хлорамфеніколом, аміноглікозидами та рифампіцином. Деяка перехресна резистентність ентерококів спостерігалася між тейкопланіном іванкоміцином.

Таргоцид є активним проти таких грам позитивних аеробів: паличкоподібних бактерій, лістерій, родококів/еритрококів, стафілококів – золотистого тане золотистого (у 5-15%), стрептококів, у тому числі St. pneumoniae; анаеробів: клостридій, пептострептококів, еубактерій, Propionibacterium acnes. До стійких до тейкопланіну мікро організмів належать грам позитивніаероби, такі як актиноміцети, еризипелотрикс, гетеро ферментативні лактобацили, Leuconostoc,Nocardia asteroides, Рediococcus; а також грам негативні аероби, такі як коки; бацили та інші мікро організми: хламідії, мікобактерії, мікоплазми, рикетсії, трепонеми.

Фармакокінетика.
Тейкопланін може застосовуватися лише парентерально, оскільки не всмоктується після перорального прийому. Після внутрішньом'язовоговведення препарату у разовій дозі 3-6 мг/кг біодоступність становить 90-94 %. Профіль концентрації препарату у сироватці крові після внутрішньо венного введення характеризується двостадійним розподілом зі швидкою та тривалою фазамиі становить приблизно 0,3-3 год; період напів виведення – від 70 до 100 год. Такий тривалий період напів виведення дозволяє застосовувати препарат 1 раз надобу. Концентрація препарату у сироватці крові через 5 хв після разовоївнутрішньо венної ін'єкції у дозі 3 або 6 мг/кг у здорових осіб становить відповідно 53,4 та 111,8 мг/л. Тейкопланін легко проникає в шкіру, міокард, легеневу тканину; плевральну, синовіальну та перитонеальну рідину, кістки та досягає максимальних концентрацій, які порівняні з такими у сироватці крові після внутрішньом'язовоїін'єкції. Тейкопланін проникає в лейкоцити та підвищує їх антибактеріальну активність. До цереброспинальної рідини, еритроцитів і жирів тейкопланінпрактично не надходить. Приблизно 90-95% тейкопланіну зв'язується з білками сироватки крові. При парентеральному застосуванні діюча речовина метаболізується лише на 3% (насьогодні не ідентифіковано жодного метаболіту тейкопланіну); прибизно 80% прийнятої дози виводиться із сечею у незміненому вигляді за 16 діб. У осіб з нормальною функцією нирок тейкопланін практично повністю виводиться у незміненій формі із сечею. При нирковій недостатності тейкопланін виводиться повільніше, спостерігається порушення співвідношення між періодомнапів виведення та кліренсом креатині ну. В осіб похилого віку внаслідок погіршення функції нирок тейкопланін виводиться повільніше.

Показання для застосування:
Тейкопланін застосовується для лікування тяжких інфекцій, спричинених чутливими до нього грам позитивними бактеріями, особливо –Staphylococcus aureus, включаючи також штами, резистентні до метициліну тацефалоспоринів;
дихальних шляхів;
сечових шляхів (верхніх та нижніх);
шкіри та м'яких тканин;
кісток і суглобів;
сепсис / септицемії;
ендокардитів;
перитоніту, пов'язаного з безперервним амбулаторним перитонеальнимдіалізом.
Тейкопланін показаний для лікування інфекцій в осібз алергічними реакціями на бета-лактамні антибіотики; для профілактики виникнення інфекцій, спричинених грам позитивними мікро організмами: у стоматології; при маніпуляціях/оперативних втручаннях на верхніх дихальних шляхах (у тому числі при загальній анестезії), урологічних, гінекологічних або втручаннях на травному каналі, а також для інтраперитонеального введення у пацієнтів з хронічним амбулаторним перитонеальним діалізом.

Спосіб застосування та дози:
Тейкопланін вводиться парентерально: внутрішньо венно - болюсно (шляхом швидкої (3-5 хв) ін'єкції або інфузійно (30хв), внутрішньом'язово або внутрішньоперитонеально.

Спосіб приготування розчину:
видаліть повністю вміст ампули з розчинником шприцем і повільно введіть до флакона з діючою речовиною. Обережно качайте флакон між долонями, доки порошок повністю не розчиниться. Уникайте утворення бульбашок! Якщо виникне піна, залиште флакон у вертикальному положенні доти, доки вона не зникне. Отриманий таким чином готовий ізотонічний (рН 7,5) розчин може зберігатися не більше 48 год при кімнатній температурі та 7 діб - при 4° С.

Готовий розчин можна вводити ін'єкційно або розводити
0,9% розчином натрію хлориду, розчином на основі лактату натрію (Рінгер-лактату, Гартмана). Після розведення у таких розчинах препарат можна зберігати не більше 24 год при кімнатній температурі, або 7 діб- при 4° С;
5% розчином глюкози;
розчином 0,18% натрію хлориду та 4% глюкози (приготовлений таким чином розчин може зберігатися протягом 24 год);
розчином для перитонеального діалізу - 1,36% або 3,86% глюкози (приготовлений таким чином розчин може зберігатися протягом 24год при 4° С). Тейкопланін зберігає свою стабільність протягом 48 год при 37° Су складі розчинів для перитонеального діалізу, які містять інсулін або гепарин.
Дозування для дорослих з нормальною функцією нирок. Доза Таргоциду призначається залежно від тяжкості захворювання: 6 мг/кг (приблизно 400 мг) внутрішньо венно разово призначають у перший день. Подалі – 6мг/кг (приблизно 400 мг) внутрішньо венно або внутрішньом'язово або 3 мг/кг (200мг) внутрішньо венно або внутрішньом'язово призначають 1 раз на добу. Більш високі дози та внутрішньо венний спосіб введення є переважним при тяжких інфекціях. Пацієнтам з більшою, ніж 85 кг вагою тіла, препарат призначають удозі 6 мг/кг.
При дуже тяжких інфекціях, що загрожують життю (сепсис, ендокардит, інфекції кісток і суглобів, тяжкі пневмонії, складні інфекції), призначають тейкопланін у початковій дозі 6 мг/кг (приблизно 400мг), двічі на добу протягом 1-4 днів з подальшим переходом на підтримуючу добову дозу 6 мг/кг внутрішньо венно або внутрішньом'язово. Для отримання максимального бактерицидного ефектуТаргоцид повинен комбінуватися з іншими бактерицидними препаратами (наприклад, при стафілококовому ендокардиті або станах, де неможливо виключити наявностіграм негативного компонента (емпіричне лікування пропасниці у хворих з нейтропенією). Більшість пацієнтів досягає клінічного ефекту при лікуванні протягом 48 -72 год. Загальна тривалість лікування залежить від типу, тяжкості інфекції та індивідуальних особливостей організму пацієнта. У разі ендокардиту або остеомієліту Таргоцид застосовують не менше 3 тижнів.

Дозування для дорослих і пацієнтів похилого віку знирковою недостатністю. Протягом перших трьох діб застосовують вищевказані терапевтичні схеми лікування. Починаючи з четвертого дня лікування, доза препарату повинна підтримувати концентрацію тейкопланіну у сироватці крові на рівні 10мг/л, а саме - доза препарату повинна коригуватися наступним чином з четвертого дня: при середньому ступені ниркової недостатності (кліренс креатині ну 40–60 мл/хв): доза Таргоциду має бути зменшена вдвічі (застосовують початкову разову дозу 1 раз на два дні або половину початкової дози кожний день); при тяжкій нирковій недостатності (кліренскреатині ну менший, ніж 40 мл/хв) і для пацієнтів, які отримують гемодіаліз: добова доза Таргоциду має бути зменшена втричі (призначається одна третина початкової дози кожного дня або разова початкова доза 1 раз на три дні). Пацієнти з кліренсом креатині ну меншим, ніж 20мл/хв, можуть отримувати Таргоцид лише у тому разі, якщо клініка має гарантовані умови для підтримування його сирова точної концентрації, оскількитейкопланін не можна видалити з кровотоку гемодіалізом. Внутрішньоперитонеальне введення: дорослим пацієнтам з нирковою недостатністю та вторинним перитонітом при амбулаторномуперитонеальному діалізі призначають додатково 20 мг тейкопланіну на 1 лдіалізної рідини з попереднім внутрішньо венним введенням 400 мг препарату (за наявності пропасниці). Визначення концентрації тейкопланіну у сироватці крові допомагає визначенню оптимальних терапевтичних доз. Для уточнення дозування використовують мікробіологічний метод і рідинну хроматографію під високим тиском. Дозволяється продовжувати лікування довше, ніж 7 днів, забезпечуючи половину ендоперитонеальної дози протягом другої доби (20 мг/лкожної діалізної упаковки) та знижуючи на ¼ початковий рівень протягом третього тижня (20 мг/л нічної упаковки). Таргоцид є стійким у розчині дляперитонеального діалізу (1,36% або 3,69% декстрози) протягом 24 год при температурі +4°С. Розчин не можна застосовувати пізніше, ніж через 24 год. Для профілактики ендокардиту у дорослих при стоматологічних операціях: 400 мг тейкопланіну вводять внутрішньо венно під час анестезії. Пацієнтам з клапанними вадами серця після їх протезування необхідно призначати Таргоцид у комбінації з аміноглікозидами.

Діти:
від 2 місяців до 16 років з нормальною функцією нирок. Доза та тривалість лікування залежать від типу та тяжкості інфекції. Лікування більшості інфекцій, спричинених грам позитивними збудниками, починають з дози 10 мг/кг кожні 12 год перші три ін'єкції, потім продовжують дозами 6мг/кг на добу внутрішньо венно або внутрішньом'язово. Більш високі дози призначають для більш тяжких інфекцій або хворим з нейтропенією (10 мг/кг кожні 12 год перші три ін'єкції з подальшим застосуванням 10 мг/кг на добу).

Немовлята до 2 місяців (за винятком новонароджених): початкова разова доза становить 16 мг/кг внутрішньо венно у перший день, в подальшому – 8 мг/кг на добу внутрішньо венною інфузією протягом 30 хв.

Побічна дія:
Таргоцид добре переноситься пацієнтами, але можуть виникати місцеві реакції (біль, флебіти, підшкірні абсцеси), алергічні реакції (висипи на шкірі, еритема, свербіж, пропасниця, бронхоспазм або анафілаксія). Крім того, може виникати підвищення активності ферментів (трансамінази та/аболужної фосфатази), транзиторне підвищення сироваткового креатині ну, еозинофілі я, тромбоцит опенія, лейкопенія, можливі нудота, блювання, діарея, запаморочення, головний біль, астенія, набряки, дискомфорт у грудній клітині, тахикардія, підвищення вмісту сечової кислоти у сироватці крові, активності амілази. Аудіо метричні тести, які виконувались у декількох суб'єктів перед іпісля застосування препарату, не виявили значущих змін, мав місце лише одиничний випадок зниження слуху у пацієнта із синдромом Дауна. Спостерігалисьізольовані випадки вестибулярних і слухових порушень у пацієнтів, які паралельно отримували гентаміцин і фуросемід.

Протипоказання:
Тейкопланін протипоказаний пацієнтам з наявністюгіпер чутливості до глікопептидних антибіотиків; при вагітності та грудному вигодовуванні немовлят; новонародженим.

Передозування:
Таргоцид не видаляється з циркулюючої кровігемодіалізом. При передозуванні призначають симптоматичну терапію.

Особливості застосування:
Рекомендується проводити моніторинг сироваткової концентрації тейкопланіну та перевірку слухуу пацієнтів з нирковою недостатністю, гіпоакузією та при тривалому застосуванні препарату, при одночасному застосуванні нейротоксичних або нефротоксичнихпрепаратів (див. “Взаємодія з іншими лікарськими засобами”). Таргоцидпризначають з обережністю пацієнтам з алергією на ванкоміцин (що само по собіне є протипоказанням для застосування тейкопланіну). При тривалому застосуванні тейкопланіну рекомендується регулярно контролю вати стан периферичної крові, функціональну активність нирок та печінки. Вагітність іперіод лактації. Таргоцид протипоказаний при вагітності та грудному вигодовуванні немовлят доти, доки очікуваний ефект від лікування не перевищуватиме можливий ризик його застосування.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами:
Рекомендується моні торувати сирова точну концентрацію препарату у пацієнтів, які паралельно отримують нейротоксичні або нефротоксичні препарати (аміноглікозиди, цефалоспорини, полі міксин В, колістин, амфотеріцин, циклоспорин, цисплатин, фуросемід, етакринову кислоту).

Умови та термін зберігання:
Зберігати в недоступному для дітей місці при кімнатній температурі ( < 30° С)
Після розчинення і приготування готового розчину він зберігає свою активність протягом 24 годин при температурі +4° С.

Термін придатності: 3 роки.

Купить, заказать препараты ТАРГОЦИД лиофилизат для р-ра д/ин. по 400 мг во флак. №1 с р-лем
в аптеке Семья 7я Оформить заказ

Аптека 7я, цены лекарства препараты витамины купить в Киеве

Внимание
Данная инструкция по применению предназначена исключительно для ознакомления.
Перед использованием препарата вы должны обязательно проконсультироваться с врачом.
Категории препаратов
BL | Антибиотики | Антидепрессанты | БАДы | Витамины и минералы | Гипотензивные средства | Гомеопатия | Гормональные препараты | Для детей | Иммуномодулирующие средства | Кардиология | Лечебная косметика | Мази и наружные формы | Медтехника | Нервная система | Обезболивающие | Онкология, препараты, действующие на с-му крови | Опорно-двигательный аппарат | Офтальмология | Перевязка, шприцы, хирургический материал | Пищеварительная система | Противоаллергические | Противоастматические | Противовоспалительные | Противомикробные, противовирусные и противопаразитарные | Противопростудные | Прочие | Сосудистые | Средства гигиены и ухода за больными | Средства для полости рта | Суппозитории (Свечи) | Урология, гинекология | Успокоительные, снотворные | Ушные и глазные средства | Щитовидная железа | Эндокринология | Эфирные масла, травы |