Корзина
В корзине товаров
На сумму грн
 
Оформить заказ
На главную  Написать письмо
Логин:  Пароль:      Напомнить пароль   Регистрация
Алфавитный указатель препаратов
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Наличие и цену уточняйте у провизора.

Препарат:


Описание:

ЦЕДЕКС
CEDAX

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ceftibuten;+-6R,7R-7-[z-2-2-аміно-4-тіазоліл-4-карбокси-кротонам ідо]-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-енe-2-карбоксилатдигідрат; існує у вигляді цис- і трансформ;

основні фізико-хімічні властивості:
капсули: непрозорі капсули білогоабо жовтувато-білого кольору, з написом чорним чорнилом “Cedax®”, щомістять порошок від білого до світлого жовтувато-коричнюватого кольору;
порошок для приготування суспензії: порошок від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, що при розчиненні у воді утворює світло-жовту суспензію з характерним вишневим запахом;

склад:
капсули: 1 капсула міститьцефтибутену 400 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат; склад оболонки капсули: титану діоксид, натрію лаурилсульфат, желатин, полісорбат-80;
порошок для приготування суспензії:1 мл готової суспензії містить цефтибутену 36 мг;

допоміжні речовини:
полісорбат-80, симетикон, смола ксантанова, кремнію діоксид, титану діоксид, натрію бензоат, смакова добавка з вишневим присмаком, сахароза.

Форма випуску: Капсули.
Порошок для приготування суспензії.

Фармакотерапевтична група:
Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини.

Код АТС J01D D14.

Фармакологічні властивості:
Фармакодинаміка.
Цефтибутен – пероральний цефалоспориновий антибіотик III покоління. Цефтибутен, як і більшість інших бета-лактамних антибіотиків, чинить бактерицидний ефект, пригнічуючи синтез клітинної стінки бактерій. Завдяки своїй хімічній структурі цефтибутен є високостійким до дії бета-лактамаз. Більшість мікро організмів, що продукують бета-лактамази і є стійкими допеніциліні в та інших цефалоспоринів, можуть пригнічуватися цефтибутеном.

Мікробіологія. Цефтибутенвисокостійкий до плаз мідних пеніцилін аз і цефалоспориназ. Однак він руйнується під дією деяких хромосомних цефалоспориназ, що продукуються такимимікро організмами, як Citrobacter, Enterobacter і Bacteroides. Як і іншібета-лактами, цефтибутен не слід застосовувати при інфекціях, спричинених штамами бактерій, стійкість яких до бета-лактамів зумовлена загальними механізмами, такими як проникність або пеніцилінзв’язуючі білки ПЗБ наприклад, пеніцилінорезистентний S.pneumoniae. Цефтибутен взаємодіє в основному з ПЗБ-3Е. соlі, що призводить до утворення філаментозних форм при концентрації, яка становить ¼ – ½ мінімальної пригнічуючої концентрації МПК, талізису при концентрації, що у два рази перевищує МПК. Мінімальна бактерицидна концентрація МБК для ампіцилін-чутливих та ампіцилін-резистентних штамівЕ. соlі приблизно дорівнює МПК.

Цефтибутен активний in vitro і в клінічній практиці відносно більшості штамів таких мікро організмів: грам позитивні мікро організми: Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniaeза винятком пеніцилінорезистентних штамів; грам негативні мікро організми:Haemophilus influenzae штами, які продукують і не продукують бета-лактамази,Haemophilus parainfluenzae штами, які продукують і не продукують бета-лактамази, Moraxella Branhamella catarrhalis більшість бета-лактамаз-продукуючих штамів, Escherichia coli, Klebsiella spp. включаючи K.pneumoniae таK.oxytoca, індол позитивний Proteus включаючи P.vulgaris, а також інші видиProteae, наприклад, Providencia, P.mirabilis, Enterobacter spp. включаючиE.cloacae та E.aerogenes, Salmonella spp., Shigella spp.

Цефтибутен активний in vitroвідносно більшості штамів таких мікро організмів, однак клінічна ефективність його досі не встановлена: грам позитивні мікро організми: стрептококи групи С іG; грам негативні мікро організми: Brucella, Neisseria, Aeromonas hydrophilia,Yersinia enterocolitica, Providencia rettgeri, Providencia stuartii та штамиCitrobacter, Morganella та Serratia, що не виробляють у великих кількостях хромосомні цефалоспоринази.

Цефтибутен не активний відносно стафілококів, ентерококів, Acinetobacter, Listeria, Flavobacterium таPseudomonas spp. Цефтибутен має слабку активність відносно більшості анаеробів, включаючи більшість штамів Bacteroides. Цефтибутен-транс не маємікро біологічної активності in vitro та in vivo відносно тих же штамів.

Цедекс не активний відносно штамівCampylobacter та Yersinia.

Фармакокінетика.
При внутрішньому прийомі цефтибутен практично повністю всмоктується 90 % і виводиться в основному в незмінному стані із сечею. За даними дослідження, максимальна концентрація в плазмі після одноразового внутрішнього прийому капсулицефтибутену по 400 мг становила в середньому приблизно 17 мкг/мл. Концентрація в плазмі досягала піку між 2 і 3 годинами після одноразового прийому капсул по 200 мг або 400 мг. Ступінь зв’язування цефтибутену з білками плазми не високий 62 – 64 %. Основна похідна цефтибутену, що циркулює в плазмі цефтибутен-транс, очевидно, утворюється шляхом прямого перетворенняцефтибутену цис-форми. Концентрація цефтибутену-транс в плазмі або сечі зазвичай становить приблизно 10 % або менше від концентрації цефтибутену.

Біодоступність цефтибутену не залежить від дози в терапевтичному діапазоні доз ≤ 400 мг.

У молодих добровольців рівноважні концентраціїцефтибутену в плазмі при застосуванні кожні 12 год. досягались після прийому 5-ї дози. Помітної кумуляції препарату при повторному застосуванні не відзначено.

Період напів виведення цефтибутену зплазми становить від 2 до 4 год. у середньому 2,5 год. і не залежить від дозиабо схеми застосування.

Дослідження показали, що цефтибутенлегко проникає в рідини і тканини організму. В рідині шкірного пухиря концентрація цефтибутену була однаковою з концентрацією у плазмі або перевищувала її порівнювали на основі площі під кривими “концентрація–час” –AUC. Цефтибутен проникав у рідину середнього вуха у дітей з гострим середнім отитом, де його концентрація наближалася до рівня в плазмі або перевищувала його. Концентрації цефтибутену в тканині легенів становили приблизно 40 % від концентрацій у плазмі. В назальних, трахеальних і бронхіальних секретах, бронхоальвеолярній лаважній рідині та її клітинній зависі концентраціїцефтибутену становили приблизно 46, 20, 24, 6 та 81 % від концентрацій у плазмі, відповідно.

Цефтибутен виявляли в сечі протягом 24 год. після прийому 400 мг; з піковою концентрацією в сечі 264 мкг/мл, щодосягалась протягом перших 4 год.; найнижчий рівень концентрації в сечі становив 10,5 мкг/мл через 20–24 год. після одноразового прийому цефтибутену.

Адекватних даних щодо концентраціїцефтибутену в цереброспінальній рідині немає, однак при застосуванні пероральних цефалоспоринів їх вміст у цереброспінальній рідині зазвичай недосягає терапевтичного рівня.

У добровольців літнього віку рівноважні концентрації цефтибутену в плазмі при застосуванні кожні 12 год. досягалисьпісля прийому 5-ї дози. Середнє значення AUC у цій віковій групі було трохи вищим за середнє значення AUC у молодих. Тільки незначну кумуляцію препарат упри повторному застосуванні було відзначено у пацієнтів літнього віку.

Фармакокінетика цефтибутену суттєвоне змінювалася при хронічному активному гепатиті, цирозі печінки, алкогольній хворобі та інших захворюваннях печінки, що супроводжуються некрозомгепатоцитів.

AUC і період напів виведенняцефтибутену з плазми збільшуються в міру наростання ниркової недостатності. У пацієнтів із кліренсом креатині ну < 5 мл/хв. AUC і період напів виведення були в 7–8 разів вище, ніж у здорових осіб. Один сеанс гемодіалізу призводив до видалення приблизно 65 % цефтибутену з плазми.

Після одноразового перорального прийому цефтибутену в дозі 200 мг він не виявлявся в грудному молоці жінок, які годують груддю.

Пероральний прийом Цедексу вкапсулах з висококалорійною 800 ккал жирною їжею супроводжувався невеликим зниженням швидкості, але не ступеня всмоктування цефтибутену. В той же часприйом суспензії з висококалорійною жирною їжею спричиняв зміну швидкості таступеня всмоктування цефтибутену.

Показання для застосування:
Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікро організмами.

Інфекції верхніх дихальних шляхівта лор-органів, у тому числі фарингіт, тонзиліт і скарлатина у дорослих ідітей, гострий синусит у дорослих, середній отит у дітей.

Інфекції нижніх дихальних шляхів удорослих, включаючи гострий бронхіт, загострення хронічного бронхіту та гостру пневмонію, в тих випадках, коли можлива пероральна терапія, тобто прине госпітальних інфекціях.

Інфекції сечових шляхів у дорослихі дітей, в тому числі ускладнені і неускладнені.

Ентерит та гастроентерит у дітей, спричинений Salmonella, Shigella або E.coli.

Спосіб застосування тадози. Тривалість лікування Цедексом, як і іншими пероральними антибіотиками, зазвичай становить 5–10 днів. При лікуванні інфекцій, спричинених Streptococcus pyogenes, Цедекс у терапевтичній дозі слід застосовувати протягом щонайменше 10 днів.

Дорослі. Рекомендована доза Цедексу– 400 мг/добу. Цедекс у капсулах можна застосовувати незалежно від прийому їжі. При лікуванні гострого бактеріального синуситу, гострого бронхіту, загострення хронічного бронхіту й ускладнених і неускладнених інфекцій сечових шляхів препарат можна застосовувати по 400 мг 1 раз на добу.

При лікуванні не госпітальноїпневмонії у пацієнтів, яким доречна пероральна терапія, рекомендована до застановить 200 мг кожні 12 годин.

Дорослі пацієнти з порушеною функцією нирок. При початковій недостатності нирок фармакокінетика Цедексуістотно не змінюється, тому коригувати дози потрібно тільки при зниженнікліренса креатині ну менш 50 мл/хв. Якщо кліренс креатині ну становить від 30 до 49 мл/хв., добову дозу слід знизити до 200 мг. При кліренсі креатині ну від 5 до 29 мл/хв. рекомендована добова доза становить 100 мг.

За необхідності зменшити кратність застосування Цедекс у дозі 400 мг можна застосовувати кожні 48 год. черездень при кліренсі креатині ну 30 – 49 мл/хв. та кожні 96 год. через три дні при кліренсі креатині ну 5 – 29 мл/хв.

Хворим, які отримують сеансигемодіалізу 2 або 3 рази на тиждень, Цедекс можна призначати по 400 мг наприкінці кожного сеансу гемодіалізу.

Діти:
Рекомендована доза Цедексу увиді суспензії становить 9 мг/кг/добу максимум 400 мг/добу. При лікуванні фарингіту, що супроводжується або не супроводжується тонзилітом, гострого гнійного середнього отиту та ускладнених або неускладнених інфекцій сечових шляхів препарат можна застосовувати 1 раз на добу.

При лікуванні гострого бактеріального ентериту у дітей добова доза може бути розподілена на 2 прийоми по 4,5 мг/кг кожні 12 год..

Дітям із масою тіла більше 45 кгабо старше 10 років препарат можна призначати в рекомендованій для дорослих дозі у формі капсул.

Суспензію Цедексу слід приймати за 1 – 2 год. до або після їжі.

Спосіб приготування суспензії:
Перед приготуванням суспензії слід струсити флакон із порошком. Налити необхідну кількість води кімнатної температури в дозуючу скляночку до рівня отвору 25 мл та додати двома порціями до флакона з порошком. Слід ретельно струшувати флакон після кожного додавання води для рівномірного змочування та повного розчинення порошку. При приготуванні таким чином утворюється 30 мл гомогенної суспензії.

Перед прийомом препарату флакон із приготованою суспензією слід інтенсивно струшувати.

Побічна дія:
У клінічних дослідженнях продемонстровані безпека і добра переносимість Цедексу. Більшість небажаних явищ були помірно вираженими і скороминучими, зустрічалися рідко або дужерідко. Основними небажаними реакціями були шлунково-кишкові порушення, в томучислі нудота ≤ 3 % і діарея 3 %, та головний біль 2 %.

Небажані явища, що рідко зустрічалися, включали диспепсію, гастрит, блювання, біль у животі, запаморочення та порушення, подібні до сироваткової хвороби. Дуже рідко спостерігався ріст Clostridium difficile, що супроводжувався помірною або вираженою діареєю. Також дуже рідко повідомлялося про судоми.

Більшість небажаних ефектів піддавалися симптоматичній терапії або зникали після відміни Цедексу.

Дуже рідко відзначали лабораторні порушення, включаючи зниження рівня гемоглобіну, лейкопенію, еозинофілію і тромбоцит оз. Також дуже рідко зустрічалося скороминуче підвищення активностіACT, АЛТ і ЛДГ у плазмі крові. Рідко ці явища мали можливий зв’язок злікуванням Цедексом.

При застосуванні Цедексуповідомлялось також про небажані ефекти та зміни лабораторних показників, що характерні для всіх цефалоспоринів. Інфекції та інфекційні стани: суперінфекція. Порушення імунної системи: алергічні реакції, включаючи анафілаксію, бронхоспазм, диспное, висип, кропив’янку, реакції фото чутливості, свербіж, ангіо невротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформнуеритему, токсичний епідермальний некроліз. Шлунково-кишкові розлади: тяжка діарея, коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків, включаючипсевдомембранозний коліт. Зміни лабораторних показників: порушення з боку кровіта лімфатичної системи – подовження протромбі нового часу/між народногонормалізованого індексу МНІ.

А пластична анемія, гемолітична анемія, геморагії, порушення функції нирок, токсична нефропатія, підвищення рівня білірубіну, позитивна пряма проба Кумбса, глюкозурія, кетонурія, панцитопенія, нейтропеніята агранулоцит оз були відзначені при застосуванні цефалоспоринових антибіотиків і потенціально вони можуть проявлятися при лікуванні Цедексом.

Протипоказання:
Підвищена чутливість до цефалоспоринівабо будь-якого неактивного компонента препарату.

Передозування:
При випадковому передозуванні Цедексом ознак токсичності відзначено не було. У здорових дорослих добровольців, які отримували Цедекс одноразово в дозі до 2 г, серйозних небажаних реакцій не спостерігалось, та всі клінічні і лабораторні показники лишались у межах норми.

Лікування. Антидоту цефтибутену неіснує, тому при передозуванні можна провести промивання шлунка. Значна кількість Цедексу може бути видалена з крові за допомогою гемодіалізу. Ефективність перитонеального діалізу не встановлена.

Особливості застосування:
У пацієнтів із нирковою недостатністю та у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, може потребуватися зміна дозування Цедексу див. розділ “Спосіб застосування тадози”.

Цедекс слід обережно призначати пацієнтам з анамнезом ускладненого шлунково-кишкового захворювання, особливо хронічного коліту.

Цефалоспоринові антибіотики необхідно призначати з обережністю пацієнтам із відомою або підозрюваною алергією на пеніциліни. Приблизно у 5 % хворих із підтвердженою алергією на пеніцилін спостерігається перехресна реактивність на цефалоспорини. У пацієнтів, які отримували одночасно пеніциліни і цефалоспорини, були зареєстровані серйозні реакції гіпер чутливості негайного типу анафілаксія; відомі також випадки перехресної гіперреактивності з розвитком анафілаксії. При виникненні серйозних алергічних реакцій на Цедекс необхідно припинити застосування препарату і вжити відповідних заходів. У випадку виникнення серйозних анафілактичних реакцій необхідна невідкладна терапія наприклад, адреналін, внутрішньо венне введення рідини, забезпечення прохідності дихальних шляхів, давання кисню, антигістамінні засоби, глюкокортикостероїди або пресорніаміни, активне спостереження.

При лікуванні Цедексом та іншими антибіотиками широкого спектра дії порушення мікрофлори кишечника може призвести до появи діареї, включаючи псевдомембранозний коліт, спричинений токсином Clostridium difficile. У пацієнтів діарея від середнього ступеня тяжкості до тяжкої або навіть життєво небезпечної з дегідратацією або без може розвитися як під час, так і після лікування вищевказаними антибіотиками. Процей діагноз слід пам’ятати в усіх випадках, коли стійка діарея виникає на фоні прийому Цедексу або іншого антибіотика широкого спектра дії.

Застосування в педіатрії. Безпека і ефективність Цедексу при лікуванні немовлят молодше 6 місяців не встановлені.

Застосування в період вагітності та годування груддю:
Адекватні контрольовані дослідження препарату у вагітних тапід час пологів не проводилися. Результати вивчення впливу лікарських засобівна репродуктивну функцію у тварин не завжди дозволяють передбачити їх ефект улюдини, тому при прийнятті рішення щодо призначення Цедексу вагітним, слід співвідносити користь для матері та ризик для плоду. Цедекс не виявляється угрудному молоці жінок, які годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:
У спеціальних дослідженнях вивчалася взаємодія Цедексу зтакими препаратами, як антациди, що містять гідроксид алюмінію і магнію увисоких дозах, ранітидин і теофілін одноразове внутрішньо венне введення. Ознак значущої взаємодії не виявлено. Вплив Цедексу на рівні в плазмі або фармакокінетику теофіліну при прийомі внутрішньо не відомий. Даних щодо взаємодії з іншими засобами на сьогодні не отримано.

Цефалоспорини, включаючицефтибутен, дуже рідко можуть знижувати активність протромбіну, спричиняючи подовження протромбі нового часу, особливо у пацієнтів, які раніше були стабілізовані на терапії пероральними антикоагулянтами. Слід регулярно контролю вати протромбі новий час або міжнародний нормалізований індекс МНІ у пацієнтів з групи ризику та за необхідності застосовувати вітамін К.

Взаємодія з їжею. Одночасний прийомїжі не впливає на ефективність Цедексу у формі капсул. Однак швидкість іступінь всмоктування Цедексу у формі суспензії можуть змінитися під впливом їжі.

Вплив на результати лабораторних тестів. Вплив Цедексу на результати хімічних або лабораторних тестів невиявлений. При застосуванні інших цефалоспоринів іноді реєструвалипсевдо позитивну пряму пробу Кумбса. Однак результати досліджень із використанням еритроцитів здорових людей не підтвердили здатність Цедексузбуджувати позитивну пробу Кумбса in vitro, навіть у концентраціях до 40мкг/мл.

Умови та термін зберігання:
Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 2°С до 25°С. Готову суспензію можна зберігати протягом 14 днів у холодильнику 2-8°С.

Термін придатності: 2 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Купить, заказать препараты Цедекс пор.д/сусп 36мг/мл фл 30мл
НЕТ В ПРОДАЖЕ

в аптеке Семья 7я Оформить заказ

Аптека 7я, цены лекарства препараты витамины купить в Киеве

Внимание
Данная инструкция по применению предназначена исключительно для ознакомления.
Перед использованием препарата вы должны обязательно проконсультироваться с врачом.
Категории препаратов
BL | Антибиотики | Антидепрессанты | БАДы | Витамины и минералы | Гипотензивные средства | Гомеопатия | Гормональные препараты | Для детей | Иммуномодулирующие средства | Кардиология | Лечебная косметика | Мази и наружные формы | Медтехника | Нервная система | Обезболивающие | Онкология, препараты, действующие на с-му крови | Опорно-двигательный аппарат | Офтальмология | Перевязка, шприцы, хирургический материал | Пищеварительная система | Противоаллергические | Противоастматические | Противовоспалительные | Противомикробные, противовирусные и противопаразитарные | Противопростудные | Прочие | Сосудистые | Средства гигиены и ухода за больными | Средства для полости рта | Суппозитории (Свечи) | Урология, гинекология | Успокоительные, снотворные | Ушные и глазные средства | Щитовидная железа | Эндокринология | Эфирные масла, травы |