Корзина
В корзине товаров
На сумму грн
 
Оформить заказ
На главную  Написать письмо
Логин:  Пароль:      Напомнить пароль   Регистрация
Алфавитный указатель препаратов
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Доставка Вашего заказа через сервис Аpteka.life
Наличие и цену уточняйте у провизора.

Препарат:


Описание:

ЛЕВІЦИТАМ

Международное название
Levetiracetam

Латинское название
Levicitam

Общая характеристика
Склад:
діюча речовина:
леветирацетам;
1 таблетка містить леветирацетаму 250 мг або 500 мг;
допоміжні речовини:
целюлоза мікрокристалічна, коповідон, кросповідон, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований, магнію стеарат, покриття для нанесення оболонки Opadry ІІ White поліетиленгліколь, спирт полівініловий, тальк, титану діоксид Е 171.

Форма выпуска
Лікарська форма.
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармгруппа
Фармакотерапевтична група.
Протиепілептичні засоби. Леветирацетам.
Код ATС N03A Х.

Фармакологические свойства
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Леветирацетам – похідний піролідону S-енантіомер альфа-етил-2-оксо-1-піролідин-ацетаміду – за хімічною структурою відрізняється від відомих протиепілептичних лікарських засобів. Механізм дії леветирацетаму недостатньо вивчений, але встановлено, що він відрізняється від механізму дії відомих протиепілептичних препаратів. На підставі проведених досліджень in vitro і in vivo припускають, що леветирацетам не змінює основних характеристик нервової клітини і нормальну нейротрансмісію. Активність препарату підтверджена щодо як фокальних, так і генералізованих епілептичних нападів епілептиформні прояви/фотопароксизмальна реакція.

Фармакокинетика
Фармакокінетика.
Всмоктування. Після перорального застосування леветирацетам добре абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Всмоктування відбувається повністю й носить лінійний характер, завдяки чому концентрація в плазмі крові може бути передбачувана залежно від прийнятої дози леветирацетаму, вираженої в мг/кг маси тіла. Ступінь всмоктування не залежить від дози й часу прийому їжі. Біодоступність становить приблизно 100 %. Максимальна концентрація в плазмі Сmах досягається через 1,3 години після перорального застосування леветирацетаму в дозі 1000 мг і при одноразовому затосуванні становить 31 мкг/мл, після повторного прийому 2 рази на добу – 43 мкг/мл. Рівноважна концентрація досягається через 2 доби при дворазовому застосуванні препарату. Фармакокінетика леветирацетаму у дітей носить лінійний характер в межах доз від 20 до 60 мг/кг/добу, Сmах досягається через 0, 5-1 годину.
Розподіл. Зв’язування леветирацетаму і його основного метаболіту з білками плазми становить менше 10 %. Об’єм розподілу Vd становить приблизно 0,5-0,7 л/кг.
Метаболізм. Утворення первинного фармакологічно неактивного метаболіту ucb L057 відбувається без участі цитохрому Р450 печінки. Леветирацетам не впливає на ферментативну активність гепатоцитів.
Виведення. Період напіввиведення T1/2 препарату із плазми крові дорослої людини становить 7 ± 1 годин і не залежить від способу введення й режиму дозування. Середій рівень загального кліренсу становить 0,96 мл/хв/кг; 95 % препарату виводиться нирками. Нирковий кліренс леветирацетаму й неактивного первинного метаболіту ucb L057 становить відповідно 0,6 і 4,2 мл/хв/кг.
У пацієнтів літнього віку період напіввиведення збільшується на 40 % і становить 10-11 годин, що пов’язано з порушенням функції нирок у цієї категорії пацієнтів. Протягом 4-годинного сеансу діалізу видаляється до 51 % леветирацетаму. У пацієнтів з порушенням функції печінки легкого й середнього ступенів тяжкості значимих змін кліренсу леветирацетаму не відбувається. У більшості пацієнтів з тяжкими порушеннями функції печінки кліренс леветирацетаму знижується більш ніж на 50 % через супутню ниркову недостатність. Період напіввиведення у дітей після одноразового перорального застосування препарату у дозі 20 мг/кг маси тіла становить 5-6 годин. Загальний кліренс леветирацетаму в дітей приблизно на 40 % вищий, ніж у дорослих, і прямо залежить від маси тіла.

Показания к применению
Показання.
Монотерапія препарат першого вибору при лікуванні:
- парціальних нападів із вторинною генералізацією або без такої у дорослих і дітей віком від 16 років, у яких вперше діагностовано епілепсію.
У складі комплексної терапії при лікуванні:
- парціальних нападів із вторинною генералізацією або без такої у дорослих і дітей віком від 4 років, хворих на епілепсію;
- міоклонічних судом у дорослих і дітей віком від 12 років, хворих на ювенільну міоклонічну епілепсію;
- первинно генералізованих судомних тоніко-клонічних нападів у дорослих і дітей віком від 12 років, хворих на ідіопатичну генералізовану епілепсію.

Способ применения и дозы
Спосіб застосування та дози. Т
аблетки приймають внутрішньо, запиваючи їх достатньою кількістю рідини, незалежно від прийому їжі. Добову дозу ділять на два однакових прийоми.
Монотерапію у дорослих і дітей віком від 16 років варто починати з дози 250 мг 2 рази на добу. Через 2 тижні доза може бути збільшена до початкової терапевтичної – 500 мг 2 рази на добу. Максимальна добова доза становить 1500 мг 2 рази на добу, тобто не повинна перевищувати 3 г .
У складі комплексної терапії у дітей віком від 4 років лікування варто починати з дози 10 мг/кг маси тіла 2 рази на добу. Збільшення добової дози на 20 мг/кг маси тіла може здійснюватися кожні 2 тижні до досягнення рекомендованої добової дози – 30 мг/кг маси тіла 2 рази на добу. За необхідності добову дозу можна знижувати. Рекомендується застосовувати мінімальну ефективну дозу. Рекомендовані дози залежно від маси тіла дитини:
*дітям з масою тіла до 25 кг призначають леветирацетам у іншій лікарській форміз можливістю меншого дозування;
від 25 до 50 кг: початкова доза – 250 мг 2 рази на добу; максимальна – 750 мг 2 рази на добу;
дітям з масою тіла більше 50 кг дозування здійснюють за схемою, наведеною для дорослих.
Дорослим та дітям віком від 16 років з масою тіла більше 50 кг лікування слід починати з дози 500 мг 2 рази на добу. Залежно від клінічної картини і переносимості препарату добова доза може бути збільшена до максимальної – 1500 мг 2 рази на добу. Збільшення дози на 500 мг 2 рази на добу може здійснюватися кожні 2-4 тижні.
Оскільки леветирацетам виводиться з організму нирками, при призначенні препарату пацієнтам із нирковою недостатністю та пацієнтам літнього віку дозу слід коригувати залежно від рівня кліренсу креатиніну КК.

Побочные эффекты
Побічні реакції.
До найчастіших побічних реакцій належать:
порушення загального характеру: дуже часто – астенія, стомлюваність;
з боку центральної нервової системи: дуже часто – сонливість; часто – головний біль, амнезія, атаксія, судоми, гіперкінезія, тремор, порушення рівноваги, сплутаність свідомості, погіршення пам’яті, парестезія;
з боку психіки: збудження, депресія, емоційна нестабільність, зміни настрою, ворожість, агресивність, безсоння, знервованість, дратівливість, галюцинації, психотичні розлади, самогубство, спроби самогубства й думки про суїцид;
з боку травної системи: часто – абдомінальний біль, діарея, диспепсія, нудота, блювання; інколи – панкреатит;
з боку печінки та жовчовивідних шляхів: печінкова недостатність, гепатити. Препарат впливає на результати печінкових проб;
з боку обміну речовин: часто – анорексія ризик підвищується при одночасному застосуванні з топіраматом, втрата маси тіла;
з боку органів слуху та вестибулярного апарату: запаморочення;
з боку органів зору: диплопія, втрата чіткості зору;
з боку скелетних м’язів та сполучної тканини: міалгія;
рани, інтоксикації та ускладнення: випадкові травми;
інфекції та інвазії: інфекційні захворювання, назофарингіт;
з боку дихальної системи: часто – кашель;
з боку шкіри та її похідних: часто – шкірне висипання; окремі повідомлення – алопеція у багатьох випадках відновлення волосяного покриву спостерігалося після відміни препарату;
з боку крові: тромбоцитопенія; інколи – лейкопенія, нейтропенія, панцитопенія.

Противопоказания
Протипоказання.
Підвищена чутливість до леветирацетаму або інших похідних піролідону, а також до будь-яких компонентів препарату; дитячий вік до 4 років безпека й ефективність препарату не встановлені; літній вік від 65 років; тяжкі порушення функції печінки; ниркова недостатність.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Препарат не взаємодіє з іншими протиепілептичними препаратами фенітоїном, карбамазепіном, вальпроєвою кислотою, фенобарбіталом, ламотриджином, габапентином, примідоном. Необхідно враховувати, що кліренс леветирацетаму на 22 % вище у дітей, що приймають ферментовмісні протисудомні засоби.
Леветирацетам у добовій дозі 1000 мг не змінює фармакокінетики пероральних протизаплідних засобів етинілестрадіолу і левоноргестрелу. Леветирацетам у добовій дозі 2000 мг не змінює фармакокінетики дигоксину й варфарину. Дигоксин, пероральні протизаплідні засоби й варфарин, у свою чергу, не впливають на фармакокінетику леветирацетаму.
Є дані, що пробеніцид 500 мг 4 рази на добу, блокуючи секрецію ниркових канальців, пригнічує нирковий кліренс первинного метаболіту леветирацетаму. Припускають, що таким же чином взаємодіють і деякі інші лікарські засоби, наприклад, нестероїдні протизапальні засоби, сульфаніламіди, метотрексат. Немає даних про вплив антацидних препаратів на всмоктування леветирацетаму. Ступінь всмоктування леветирацетаму не залежить від прийому їжі, але швидкість всмоктування знижувалась. Дані про взаємодію леветирацетаму з алкоголем відсутні.

Передозировка
Передозування.
Симптоми: сонливість, збудження, агресія, пригнічення дихання, сплутаність свідомості, кома.
Лікування: прийом активованого вугілля та промивання шлунка. Спеціального антидоту немає. Якщо необхідно, проводиться симптоматичне лікування в умовах стаціонару з використанням гемодіалізу виводиться до 60 %.

Особенности применения
Особливості застосування.
У разі необхідності припинення прийому препарату відміну рекомендується проводити поступово наприклад, у дорослих – зменшуючи разову дозу на 500 мг кожні 2-4 тижні; у дітей зменшення разової дози повинно здійснюватися не більш ніж на 10 мг/кг кожні 2 тижні. Відомі на сьогодні дані щодо застосування препарату дітям не підтверджують впливу на процеси росту і статевого дозрівання.
У дорослих і дітей, які страждають на парціальну форму епілепсії та приймали леветирацетам, можливе збільшення частоти нападів приблизно на 25 % у дорослих та на 14 % у дітей. Але на сьогодні не доведено зв’язку з прийомом препарату, тому що у дорослих і дітей, що одержували плацебо, подібне спостерігалося в 26 % і 21 % випадків відповідно. При використанні препарату для терапії первинних тоніко-клонічних нападів у дорослих і дітей з ідіопатичною генералізованою епілепсією збільшення частоти нападів не відзначалося. Оскільки леветирацетам виводиться з організму нирками, при призначенні препарату пацієнтам із нирковою недостатністю й пацієнтам літнього віку дозу варто коригувати залежно від рівня кліренсу креатиніну.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Досліджень з вивчення впливу препарату на здатність до керування автотранспортом і роботи з механізмами не проводилося. Через можливу індивідуальну чутливість деякі пацієнти можуть відзначати сонливість та інші симптоми, пов’язані із впливом на центральну нервову систему, особливо на початку лікування або в процесі збільшення дози.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Не застосовують препарат у період вагітності, за винятком випадків призначення препарату за життєвими показаннями, оскільки необхідно враховувати, що перерви в проведенні протиепілептичної терапії можуть призвести до погіршення стану, а це може завдати шкоди здоров’ю як матері, так і плода. Препарат проникає в грудне молоко, тому, якщо необхідно застосовувати препарат, годування груддю потрібно припинити.
Діти.
Препарат не рекомендований для застосування дітям віком до 4 років у зв’язку з відсутністю даних з безпеки й ефективності препарату. Вікові обмеження, зумовлені формою захворювання, надані у розділі «Показання». Дітям, маса тіла яких нижче 25 кг, застосовується леветирацетам в іншій лікарській форсі.

Условия и сроки хранения
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Условия отпуска
за рецептом

Упаковка
Упаковка.
По 10 таблеток у блістері; по 3 або 6 блістерів у картонній пачці.

Производитель и его адрес
ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна


Купить, заказать препараты ЛЕВИЦИТАМ 500 таблетки, п/плен. обол., по 500 мг №30 (10х3)
в аптеке Семья 7я Оформить заказ

Аптека 7я, цены лекарства препараты витамины купить в Киеве

Внимание
Данная инструкция по применению предназначена исключительно для ознакомления.
Перед использованием препарата вы должны обязательно проконсультироваться с врачом.
Категории препаратов
BL | Антибиотики | Антидепрессанты | БАДы | Витамины и минералы | Гипотензивные средства | Гомеопатия | Гормональные препараты | Для детей | Иммуномодулирующие средства | Кардиология | Лечебная косметика | Мази и наружные формы | Медтехника | Нервная система | Обезболивающие | Онкология, препараты, действующие на с-му крови | Опорно-двигательный аппарат | Офтальмология | Перевязка, шприцы, хирургический материал | Пищеварительная система | Противоаллергические | Противоастматические | Противовоспалительные | Противомикробные, противовирусные и противопаразитарные | Противопростудные | Прочие | Сосудистые | Средства гигиены и ухода за больными | Средства для полости рта | Суппозитории (Свечи) | Урология, гинекология | Успокоительные, снотворные | Ушные и глазные средства | Щитовидная железа | Эндокринология | Эфирные масла, травы |